Спазвайте правилата -карайте безопасно

8 дек 2022

Спазвайте правилата – карайте безопасно

Децата и учителите от четвърта А група Палечка от Детска градина № 19 ,, Щурче,, се включиха по нов нетрадиционен начин в националната кампания на МВР за безопасно движение по пътищата през есенно –зимния сезон. След предварително проведен урок и тренинг по БДП в детското заведение, с учител Диляна Мързева и старши учител Мария Назърова се изработиха красиви есенни листа с послания към всички участници в движението за спазване на правилата:,,Есенният лист е красивия знак на пъстротата на човешкия живот. Нека да го пазим спазвайки правилата за улично движение. Пазете детските усмивки.,. Есените послания – листа с усмивки и добро настроение се раздадоха на шофьори ,пешеходци и велосипедисти в центъра на Хасково.

Запознаването на децата с основните опасности, способи за тяхното предотвратяване и защита на човека от въздействия с опасен характер, предизвикани от уличното движение започва още от най- ранна детска възраст и е съвместна отговорност на образователните институции и семейството.

"Спазвайте правилата" - група "Палечка" 2022