УВАЖАЕМИ РОДИТЕЛИ,

29 мар 2019

кампанията се провежда вече дванадедесета година,като всяка година се избира град-столица на акцията. За 2019 година е избран град Хасково и по точно Детско отделение в ,,МБАЛ - Хасково, което се нуждае от закупуване на медицинска апаратура и други консумативи.

Пунк за събиране на средствата ще има в двете сгради на ДГ № 19 ,,Щурче,, гр.Хасково.

Надсловът ,,Деца помагат на деца,, е същината на акцията - стотинките идват от децата, дарени от техните родители - за децата. Този малък жест на доброта, проявен в ранна детска възраст е малката крачка по пътя, който извървява Вашето дете към формирането на добър,емоционално интелигентен и сензитивен възрастен. Кампанията стартира през 2008 г. Всяка година средствата се увеличават, като през миналата година са достигнали 67876,09 лева. С тях бе закупена апратура за клиниката по неонатология към УМБАЛ,,Проф.д-р Стоян Киркович,, в Стара Загора и за клиниката по Детска хирургия.