Традиции и приемственост в Регионалния исторически музей с 4 А група "Мики Маус"

6 мар 2024

Традиции и приемственост

Деца от четвърта А група в Детска Градина № 19 Щурче проведоха нетрадиционна открита

практика в зала Археология на Регионалния исторически музей град Хасково.

Пред своите родители и служители на музея ,бъдещите първокласници разказваха, рецитираха и пяха за българските герои от Освободителното движение и Възрожденското минало на град Хасково.

С ,,машина на времето,, децата и учителите Анелия Черкезова и Деница Вълкова пренесоха гостите в отминали времена от Възраждането до освобождението на Хасково и обявяването на независимостта на България.

Инициативата е част от мини – проект ,,Моята Родина", по който работят четвъртите групи в Детска Градина ,,Щурче", като главната цел е приобщаване на децата към културни и национални ценности.

Традиции и приемственост в Регионалния исторически музей 2024