Детска градина №19 „Щурче“

За нас

16 мар 2017

В детска градина "Щурче"

всеки идва с радост и весело сърце .

Като щурчетата в тревата

растат тук децата -

щури,игриви,скокливи,

но и много работливи.

Цял ден играят и се смеят,

учат и весело си пеят .

Хубаво е тук при нас !

Заповядайте и вие в този час !

ЦДГ № 9 започва работа с деца през 1965 г. ,а ОДЗ № 19 през 1978 г. .

От  01.04. 2014 г. с Решение № 0580 от 28.02. 2014 г. на Общински съвет Хасково ЦДГ № 9" Усмивка " и

ОДЗ №19 " Щурче " се обединяват в ОДЗ № 19 " Щурче " .

От 01.08. 2016 г. съгласно ЗПУО и Заповед № 936 / 01.08.2016 г. на Кмета на Община Хасково, детското заведение е преименувано в ДГ № 19 " Щурче ".

Децата са обхванати в 8 групи от 3 до 7 години и една яслена група .

В момента тече процес по цялостно реновиране на детската градина по ОП " Региони в растеж 2014 - 2020 г. "

МИСИЯ

Да подкрепя и вярва в потенциалните възможности на всяко дете за достигане: на компетентностите по отделните образователни направления в съответствие с ДОС за предучилищното образование,за социализация и развитие.

Да мотивира учителите да реализират в най-висока степен уменията си.

Да стимулира и убеждава родителите и обществеността ,че детската градина е значима и необходима среда за пълноценно развитие на детето от предучилищна възраст,като родителя ,,да израства,, заедно с детето.

Ранно формиране на мотиви за учене, гарантиращи трайно положително отношение към тази дейност и поставяне на солидна основа мотивацията за учене през целия живот, в рамките на взаимодействието между семейството,детската градина като институция,училището,общността и обществото като цяло.

ВИЗИЯ

ДГ № 19 ,,Щурче,,да бъде :

Институция ,където е осигурена среда /безопасна, стимулираща и подкрепяща/ за учене чрез игра ,съобразена с възрастовите особености на децата и гарантираща тяхното умствено,емоционално социално ,личностно и здравно –физическо развитие.

,,Втори дом ,, място ,където децата се чувстват подкрепяни,щастливи спокойни ,защитени и разбрани.

Център за родители ,търсещи и намиращи сътрудничество,подкрепа, разбиране, педагогическа информация,психол.консултации ,диалог и съгласие.

Средище на хора, които обичат децата и професиите си ,поддържат квалификацията си на съвременно равнище, стремят се към висока професионална реализация и кариерно израстване,като се чувстват удовлетворени от работата си.

ЕКИП

В ДГ №19 "Щурче " работи квалифициран педагогически , непедагогически и медицински персонал, който с професионален опит ,търпение и обич помага на децата да формират знания и умения ,с които по лесно да опознаят света около тях.

Директор :

Таня Иванова

Учител по музика :

Фанка Вълчанова

Медицински сестри в яслена група :

Иванка Делчева

Сема Асенова

Медицински сестри в кабинет :

Гергана Въчева

Димитринка Митева

Кристина Арабаджиева

Нели Иванова